استفاده از عناصر جذاب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

برای خلق جذابیت بیشتر در دکوراسیون اتاق خواب گذاشتن قاب عكس های دلخواه با اندازه‌ها و اشكال متفاوت روی دیوار و در عین حال حفظ تناسب رنگ برای اینكه در مجموع هماهنگ به نظر برسد می توانید فضا را بسیار زیباتر کنید.

به دکور سقف اتاق خواب توجه نمایید

سقف پنجمین دیوار اتاق خواب است! بسیاری از افراد به تمیزی و طراحی سقف توجه چندانی ندارند، در صورتی که سقف در چیدمان اتاق خواب نوجوان و هر نوع اتاق خواب دیگر اهمیت بسیاری دارد، زیرا هنگامی که روی تخت می‌خوابید، سقف در دیدرس شما قرار می‌گیرد.
توصیه می‌کنیم رنگ سقف را سفید و پر از تَرَک و گچ رها نکنید. خانه‌های قدیمی را به یاد می‌آورید؟ حتی سقف خانه‌ها نیز گچ‌بری زیبایی به همراه داشت. اگر می‌خواهید چیدمان اتاق خواب مدرن را تجربه کنید، رنگ سقف را می‌توانید یک یا دو درجه کم‌رنگ‌تر از رنگ دیوارها انتخاب کنید.
علاوه بر رنگ سقف، برای انتخاب لوستر یا هر آویز دیگری دقت بیشتری کنید. حتی انتخاب لوستر و تزئین سقف نیز به افزایش آرامش اتاق کمک می‌کند. اگر سقف اتاق خواب ترک دارد، حتماً برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید، چرا که به صورت غیرمستقیم در ذهن تأثیر می‌گذارد.

تختخواب ساده انتخاب کنید

توصیه می‌کنیم همیشه ساده‌ترین مدل تختخواب را انتخاب کنید و آن را در خلوت‌ترین قسمت اتاق خواب قرار دهید تا مکان مناسبی برای استراحت و آرامش شما باشد. توصیه می‌کنیم روی تختخواب را همیشه خلوت کنید و آن را با وسایل اضافه همچون عروسک یا ده‌ها بالشت تزئین نکنید. (دو بالشت و دو کوسن برای تختخواب کافی است)
اگر می‌خواهید بیشتر با فنگ شویی اتاق خواب آشنا شوید، توصیه می‌کنیم تختخواب را در موازات در اتاق قرار ندهید. چرا که فنگ شویی اتاق خواب بر این باور است که انرژی خارج از اتاق، وارد تختخواب می‌شود و ممکن است مشکلاتی در روند خواب ایجاد کند.
همچنین تختخوابی انتخاب کنید که شامل پشتی باشد که این نکته نیز یکی دیگر از قوانین فنگ شویی اتاق خواب است. بهتر است اطراف تختخواب را شلوغ نکنید و کنار آن یک میز کوچک برای چراغ مطالعه یا چراغ خواب یا پایین تخت یک میز یا صندلی تخت قرار دهید.

به اندازه اثاث اتاق خواب توجه کنید

اگر می‌خواهید چیدمان مدرن اتاق خواب را تجربه کنید یا دیزاین اتاق خواب کوچک را تجربه کنید، حتماً به اندازه اثاث اتاق خواب توجه داشته باشید. در صورتی که می‌خواهید برای چیدمان اتاق خواب کوچک اقداماتی انجام دهید، به اندازه اتاق توجه کنید.
اگر اندازه اتاقتان تنها مناسب یک تختخواب است، می‌توانید از چیدمان دیواری یا شلف بهره‌مند شوید. برای مثال شما به جای میز آرایش می‌توانید از آینده دیواری و از طبقات دیواری یا شلف بهره‌مند شوید. چرا که معمولاً کشو یا میزهای بزرگ، فضای اتاق کوچک را اشغال می‌کنند و چیدمان اتاق خواب کوچک نامتناسب و نامنظم خواهد شد.
با این حال اگر اتاق خوابتان فضای کافی دارد، وسیله‌هایی همچون میز آرایش، کتابخانه یا کمد را با اندازه‌ای متناسب انتخاب کنید و در چیدمان آن دقت بیشتری کنید تا اثاث در اتاق خواب باعث ناآرامی و آشفتگی اتاق نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کارشناسان ، آماده پاسخگویی به شما عزیزان
شروع گفتگو

شما می توانید از طریق واتس آپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند. از صبر و شکیبایی شما متشکریم.
There are no products